Konteinerinis traukinys „Saulė" jungia Europą ir Kiniją. „Saulė" yra unikali tuo, kad kroviniai iš Kinijos „iki durų" Lietuvoje pristatomi per 18 dienų, o tuo tarpu jūra plaukia net 45 dienų. Šio traukinio projekto plėtrą tarpvalstybiniais susitarimais įtvirtino Lietuvos ir Kazachstano prezidentai.

Pirmasis 41 jūrinių konteinerių traukinio „Saulė" sąstatas iš Kinijos miesto Čongčingo maršrutu pajudėjo dar 2011 m. spalio mėn. per šiuos pasienio perėjimo punktus: Alašenkou (CN) / Dostyk (KZ) – Semiglavyj Mar (KZ) / Ozinki (RU) – Zlynka (RU) / Zakopytje (BY) – Gudogai (BY) – Kena (LT) / Mockava (LT) su konteinerių perkrovimu Kinijos / Kazachstano pasienyje stotyje Dostyk ir Lietuvos / Lenkijos pasienyje stotyje Šeštokai.  Bendras traukinio važiavimo atstumas Chongqing - Antverpenas - 10.929 km. buvo įveiktas per 18 dienų. 

Projekto operatorė „VPA Logistics" siekia užtikrinti, kad traukiniui niekada netrūktų krovinių, bei siūlo krovinio paėmimo ir siuntėjo paslaugas.

Paramą projektui išreiškė Lietuvos, Kazachstano ir Kinijos valdžios atstovai. Už pervežimus per Kiniją atsakingi „EurasiaGood Transport Inc.", per Kazachstaną, Rusiją, Baltarusiją – AB „LTG Cargo", per Lenkiją, Vokietiją, Belgiją – „Hupac".

Yra galimybės vežti krovinius keliomis kryptimis nuo Kazachstano iki Baltijos jūros ir nuo Kinijos iki Belgijos per Šeštokus.

  • Iš Kinijos per Kazachstaną, Rusiją, Baltarusiją, Lenkiją, Vokietiją, Nyderlandus į Belgiją per 18 dienų.

  • Suteikiamos distribucijos bei sandėliavimo paslaugos Lietuvoje, Belgijoje ir Kinijoje.

  • Sinergija su šiauriausiu neužšąlančiu Baltijos jūros Klaipėdos uostu užtikrina krovinių vežimą visus ištisus metus.

suntrain.eu 

 

Atnaujinta 2020-12-10

Konteinerinio traukinio „Saulė" operatorius

UAB ,,VPA Logistics"
Tel. +370 46 412 900
[email protected]
www.vpalogistics.eu

 

Atnaujinta 2020-10-05