Nuo 2013 m. lapkričio mėn. AB „Lietuvos geležinkeliai" kartu su Baltarusijos geležinkeliais įgyvendina bendrą kontreilerinio traukinio projektą „Nemunas". Tai unikalus logistikos sprendimas Vidurio ir Rytų Europoje, jungiantis Kauną (Palemonaas) su Minsko (Koliadiči), kadangi traukiniu gali būti gabenami vilkikai su puspriekabėmis ant specialių platformų. Projektas „NEMUNAS" – puikus sprendimas automobilių transportui - būdas išvengti didelių kamščių pasienio perėjimo punktuose. 

  • Kaunas (Palemonas) – Vilnius (Paneriai) – Minskas (Koliadiči) – Vilnius (Paneriai) – Kaunas (Palemonas). 

 2014 m. birželio mėn. įvykdytas pirmasis, bandomasis, kontreilerinio traukinio „Nemunas" reisas į Klaipėdą. Traukinio maršrutas: Koliadiči – Vilnius – Klaipėda (Draugystės st.) – Vilnius – Koliadiči. Naudojantis „Nemunu" kontreilerių gabenimui iš Klaipėdos į Koliadiči, ne tik trumpinamas krovinių pristatymo laikas gavėjams, bet ir mažinama tarša bei apkrova magistraliniame kelyje A1. Vilniaus, Kauno ir Draugystės stotys yra visiškai pritaikytos kontreilerių gabenimui, įrengtos rampos, aikštelės. Kontreilerių gabenimą įmanoma vykdyti ir Šiaurės – Pietų koridoriuje (Kaunas – Šeštokai, Šeštokai – Kaunas). Išnagrinėta galimybė vykdyti vežimus Kaliningrado kryptimi – Černechovskio stotis turi tinkamą infastruktūrą kontreilerių pakrovimui/iškrovimui.

Važiavimo trukmė iš Minsko iki Vilniaus - 10 valandų, iki Klaipėdos – 18 valandų (įskaitant sustojimus pasienio postuose) – ženkliai greičiau nei važiuojant visą maršrutą automobilių keliais. Tai tampa ypač aktualu, kai pasienio punktuose susidaro eilės, kuriose vilkikų vairuotojai praleidžia net po kelias paras ar ilgiau. 

Kontreilerinio traukinio „Nemunas" operatorius

AB „LTG Cargo" 

Tel.: +370 5 202 1515
El. paštas: [email protected]
Mindaugo g. 12, Vilnius LT-03603

 

 

Atnaujinta 2020-12-10

 

 

 

Atnaujinta 2020-12-07