Traukinys „Merkurijus" perveža jūrinius konteinerius ir jungia Kaliningrado ir Klaipėdos jūrų uostus. Per Vilnių ir Minską gabendamas konteinerius traukinys taip pat pasiekia Rusijos sostinę Maskvą. „Merkurijus" vienu reisu veža iki 114 sąlyginių konteinerių (TEU). Norint šį kiekį pervežti automobilių keliais, prireiktų maždaug 100 sunkvežimių. 

Traukinys „Merkurijus" yra skirtas 20,40,45 pėdų universaliems ir specializuotiems konteineriams vežti maršrutu Klaipėda/Kaliningradas – Minskas-Maskva ir atgaline kryptimi. Pagal patvirtintą 2014-2015 metų vagonų su konteineriais formavimo planą, traukiniai gali išvykti iš Draugystės ir Kaliningrado stočių, į Vaidotų stotį, kurioje iš vagonų su konteineriais suformuojamas vienas bendras sąstatas ir išsiunčiamas į Maskvos regiono stotis: Kuncevo 2, Maskva-Tovarnaja-Smolenskaja, Kresty, Silikatnaja. Priešinga kryptimi traukinys vyksta iš minėtų Maskvos regiono stočių, atvyksta į Vaidotų stotį, kurioje vagonai su konteineriais skirstomi, po to dviem skirtingais traukiniais nukreipiami Klaipėdos ir Kaliningrado uostų link. Maršrutas. 

Krovinių pervežimai iš Kaliningrado ir Klaipėdos į Maskvą vyksta kartą per savaitę, o atstumas tarp šių miestų įveikiamas per dvi paras.

Projekto partneriai: Klaipėdos konteinerių terminalas, Klaipėdos Smeltė, Ecodor. Lietuvos, Baltarusijos ir Rusijos geležinkelių administrascijos, UAB "Ruskaya Troyka".

  • Reguliarumas:  pagal poreikį.
  • Pristatymo laikas: 48 valandos.
  • Atstumas: 1378 km.
  • Galimybės: iki 57 sąlyginių vienetų (114 TEU) vienu metu.
 

Atnaujinta 2020-12-10

Konteinerinio traukinio „Merkurijus" operatorius

UAB ,,AAA Intermodal"
Tel. +370 61473941
Faks. +7 925 782 9357
[email protected]
www.aaaim.eu

 

 

Atnaujinta 2015-01-28