Konteinerių pervežimai

 

Geležinkelių transportas – viena iš ekologiškiausių transporto rūšių, kuria vežant krovinius sunaudojama iki dešimt kartų mažiau degalų nei kelių transportu. Kartu su nuolat tobulinama Europos Sąjungos teisine sistema bei subalansuota finansine parama tai sukuria prielaidas plėtoti palankesnio gamtai geležinkelių transporto verslą, tobulinti geležinkelių transporto su kitomis transporto rūšimis sąveikos techninius-technologinius ir organizacinius mechanizmus.

Pasaulyje vis daugiau krovinių gabenama konteineriais. Sulig kiekvienais metais konteinerinių krovinių dalis padidėja apie 10 proc. Toks augimas savaime suprantamas, juk prekių gabenimas konteineriais yra daug pažangesnis palyginti su tradiciniu transportavimu. Jis yra saugus pačiam kroviniui – prekės apsaugomos tiek nuo sugadinimo, tiek ir nuo vagysčių. Konteinerius patogu sandėliuoti, krauti bei transportuoti. Konteineriniai kroviniai yra pritaikyti gabenti įvairiarūšėmis transporto priemonėmis. Jie sėkmingai plukdomi konteineriniais laivais, transportuojami konteineriniais traukiniais, taip pat ir kelių transportu – vilkikais, konteinerinėmis puspriekabėmis. Visa tai lemia akivaizdžius prekių gabenimo konteineriais privalumus – užtikrintą krovinio saugumą, mažesnes transportavimo bei saugojimo išlaidas, optimalų pristatymo laiką.

Konteinerių pervežimai Lietuvoje dar nepasiekė pasaulinių mastų, tačiau pažangesniam prekių transportavimui šalis yra pasirengusi. Lietuvos stiprioji pusė – ta, kad jos siūlomas konteinerinis transportas yra įvairesnis. Konteineriai į paskirties vietą gali būti pristatomi ne tik kelių transportu. Šiame kontekste AB „Lietuvos geležinkeliai" gali pasidžiaugti gerai išplėtota geležinkelio infrastruktūra ir konteinerinių traukinių plėtros rezultatais. Bendrovė savo esamiems ir potencialiems klientams gali pasiūlyti platų konteinerinių traukinių  paslaugų portfelį, kurių pervežimų ir aptarnavimo geografija apima vietinę, Europos ir Azijos rinkas.


AB „Lietuvos geležinkeliai" konteinerinių traukinių paslaugų portfelį sudaro:

 

Atnaujinta 2020-01-28