Vilniaus lokomotyvų remonto depas - dukterinė AB „Lietuvos geležinkeliai" įmonė, pirmoji Baltijos regione, teikianti sudėtingas lokomotyvų, kelio mašinų gamybos ir riedmenų remonto ir modernizavimo paslaugas. Tai perspektyvi ir sėkmingai dirbanti bendrovė, vienintelė tokio profilio įmonė Lietuvoje ir viena moderniausių įmonių Baltijos šalyse. Jos veikla ne kartą aukštai įvertinta tarptautinėse parodose Lietuvoje ir užsienyje, sėmę liudija augančios darbų bei eksporto apimtys.

Pradžia - prieš 130 metų

Įmonės istorijos pradžia siekia 1884 metus, kai buvo įkurtas Vilniaus garvežių grąžos depas. Jo pagrindu 2003 metų spalio 1 dieną įsteigta UAB „Vilniaus lokomotyvų remonto depas". 2013 metų bendrovės apyvarta viršijo 200 mln. litų, tai daugiau nei 5 kartus daugiau negu 2003 metais. Pagal pardavimų pajamas ji yra viena didžiausių įmonių Lietuvoje ir pardavimo pajamos, skaičiuojant nuo veiklos pradžios, jau perkopė vieną milijardą litų.

Lietuvos geležinkeliams ir užsieniui

Didžiąją dalį paslaugų įmonė teikia savo pagrindiniam užsakovui – AB „LG CARGO" . Tačiau ženkli produkcijos dalis eksportuojama į Estiją, Latviją, Rusiją, Azerbaidžaną, kitas užsienio šalis. 2013 metais pagaminta 16 naujų manevrinių lokomotyvų TEM TMH, iš jų 14 skirta AB „Lietuvos geležinkeliai", 2 – Estijos kompanijai; 4 lokomotyvai TEM TMHB R ir 1 lokomotyvas TEM33 – Rusijos rinkai. Taip pat suremontuota beveik 70 lokomotyvų.

Naujausia įranga ir šiuolaikinės technologijos

Lietuvos ir aplinkinių šalių riedmenų parko struktūra sparčiai keičiasi ir bendrovė nuolat koreguoja savo paslaugų spektrą, siūlydama klientams kokybišką ir konkurencingą riedmenų parko aptarnavimą. Remonto ir gamybos įranga nuolat atnaujinama, darbai atliekami taikant šiuolaikines technologijas. Įmonėje dirba rekonstruotas ir moderniai įrengtas elektros mašinų remonto cechas.

Pagrindinės teikiamos paslaugos:

 • Šilumvežių ir dyzelinių traukinių kapitalinio ir einamojo remonto darbai
 • Riedmenų kapitalinis remontas KR - 2 remotorizacija arba modernizacija
 • Geležinkelio riedmenų techninė priežiūra, einamieji ir kapitaliniai remontai
 • Aširačių išsamioji patikra, naujų aširačių gamyba ir formavimas
 • Kapitalinis elektros mašinų ir elektros įrengimų remontas
 • Vidutinis ir kapitalinis remontas visų tipų geležinkelio riedmenų vidaus degimo varikliams, degalų aparatūrai, įvairių tipų kompresoriams bei riedmenų mechaninėms pavaroms
 • Geležinkelio riedmenų greitmačių, manometrų ir elektros matavimo prietaisų žinybinė patikra bei remontas
 • Įvairių konstrukcijų mechaninio apdirbimo bei suvirinimo darbai

Vilniaus lokomotyvų depas parduoda atsargines dalis ir mazgus

 • Magistralinių lokomotyvų M62, 2M62, TEP60, TEP70 remontui
 • Manevrinių lokomotyvų TEM2, CME3, TGK2, TGM4 remontui
 • Dyzelinių traukinių D1, DR1A remontui
 • Kitos įrangos remontui ir aptarnavimui

Kontaktai

Švitrigailos g. 39/16

LT-03209 Vilnius

Tel.: +370 5 269 2035

Faks.:+370 5 269 2340

El. paštas:lokomotyvas[email protected] arba [email protected]

Facebook; Linkedin

http://www.vlrd.lt/
 

 

Atnaujinta 2019-09-20