Konteinerinis traukinys Saulė"

 

     Konteinerinis traukinys „Saulė" jungia Europą ir Kiniją ir yra unikalus tuo, kad kroviniai iš Kinijos Europą pasiekia per 10 d. (jūra plaukia 40 d.). Šio traukinio projekto plėtrą tarpvalstybiniais susitarimais įtvirtino Lietuvos ir Kazachstano prezidentai.

     Pirmasis 41 konteinerio traukinio „Saulė" sąstatas iš Kinijos miesto Čongčingo maršrutu per šiuos pasienio perėjimo punktus: Alašenkou (CN) / Dostyk (KZ) – Semiglavyj Mar (KZ) / Ozinki (RU) – Zlynka (RU) / Zakopytje (BY) – Gudogai (BY) – Kena (LT) / Mockava (LT) su konteinerių perkrovimu Kinijos / Kazachstano pasienyje stotyje Dostyk ir Lietuvos / Lenkijos pasienyje  stotyje Šeštokai dar 2011 m. spalio 28 d. Bendras traukinio važiavimo atstumas Chongqing - Antverpenas - 10.929 km. buvo įveiktas per 18 dienų. 

     Projekto operatorė „VPA Logistics" siekia užtikrinti, kad traukiniui niekada netrūktų krovinių, o paramą projektui yra išreiškę Lietuvos, Kazachstano ir Kinijos valdžios atstovai. Už pervežimus per Kiniją atsakingi „EurasiaGood Transport Inc.", per Kazachstaną, Rusiją, Baltarusiją – LG ekspedicija, per Lenkiją, Vokietiją, Belgiją – „Hupac".

     Šiuo metu aktyviai dirbama su stambiomis Kinijos logistikos kompanijomis „CRIMT", „Sinotrans", „Genertec international logistics", „Bondex Logistics Co", kurios galėtų užtikrinti konteinerių surinkimą Kinijoje ir prijungimą prie „Saulės" traukinio. Manome, kad bendradarbiavimą su Kinijos kompanijomis padės pritraukti naujus krovinių srautus ir suaktyvins vežimus esamais konteinerinių traukinių projektais.

     Yra galimybės vežti krovinius keliais kryptimis nuo Kazachstano iki Baltijos jūros ir nuo Kinijos iki Belgijos per Šeštokus.

  • Iš Kazachstano per Rusiją ir Baltarusiją į Lietuvą per 8 dienas (nuoroda į žemėlapį).
  • Iš Kinijos per Kazachstaną, Rusiją, Baltarusiją, Lenkiją, Vokietiją, Nyderlandus į Belgiją per 18 dienų (nuoroda į žemėlapį).
  • Suteikiamos distribucijos bei sandėliavimo paslaugos Lietuvoje, Belgijoje ir Kinijoje.
  • Sinergija su šiauriausiu neužšąlančiu Baltijos jūros Klaipėdos uostu užtikrina krovinių vežimą visus ištisus metus.
  • „Saulė" internetinis puslapis: http://www.suntrain.eu/
 

Atnaujinta 2015-10-28

Konteinerinio traukinio „Saulė" operatorius

UAB ,,VPA Logistics"
Tel. +370 46 412 900
info@suntrain.eu
www.vpalogistics.eu
www.suntrain.eu
 

Atnaujinta 2015-01-28