Kontreilerinis traukinys „Nemunas"

     Nuo 2013 m. lapkričio mėn. AB „Lietuvos geležinkeliai" kartu su Baltarusijos geležinkeliais įgyvendina bendrą kontreilerinio traukinio projektą „Nemunas". Tai unikalus logistikos sprendimas Vidurio ir Rytų Europoje, kadangi traukiniu gali būti gabenami vilkikai su puspriekabėmis ant specialių platformų – projektas jungiantis Kauną (Palemonas) su Minsko (Koliadiči) intermodalinių terminalu. Projektas „NEMUNAS" – puikus sprendimas automobilių transportui - būdas išvengti didelių kamščių pasienio perėjimo punktuose. 

  • Viena iš problemų organizuojant vežimus autokeliais tarp Lietuvos ir Baltarusijos – didelės eilės ir srautai pasienyje.
  • Šiai problemai spręsti AB ,,Lietuvos geležinkeliai" kartu su partneriais siūlo naują paslaugą – kontreilerinį traukinį „Nemunas".
  • Projektas „Nemunas" – kontreilerinis traukinys, kuriuo gali būti gabenami vilkikai su puspriekabėmis. 
  • Kaunas (Palemonas) – Vilnius (Paneriai) – Minskas (Koliadiči) – Vilnius (Paneriai) – Kaunas (Palemonas). 

     KONTREILERINIO TRAUKINIO „NEMUNAS" STIPRYBĖS 

  • Krovinių savininkams sumažėja transporto išlaidos.
  • Suderinta technologija ir transportavimo grafikas.
  • Punktualumas. Nereikia laukti eilių pasienio punktuose.
  • Ženkliai sumažėja kenksmingų medžiagų išmetimas į atmosferą.
  • Patikimumas.
  • Ekonomiškai naudingas projektas ne tik verslui, bet ir valstybei.

     2014 m. birželio mėn. įvykdytas pirmasis, bandomasis, kontreilerinio traukinio „Nemunas" reisas į Klaipėdą. Traukinio maršrutas: Koliadiči – Vilnius – Klaipėda (Draugystės st.) – Vilnius – Koliadiči. Naudojantis „Nemunu" kontreilerių gabenimui iš Klaipėdos į Koliadiči, ne tik trumpinamas krovinių pristatymo laikas gavėjams, bet ir mažinama tarša bei apkrova magistraliniame kelyje A1. Vilniaus, Kauno ir Draugystės stotys yra visiškai pritaikytos kontreilerių gabenimui, įrengtos rampos, aikštelės. Kontreilerių gabenimą įmanoma vykdyti ir Šiaurės – Pietų koridoriuje (Kaunas – Šeštokai, Šeštokai – Kaunas). Išnagrinėta galimybė vykdyti vežimus Kaliningrado kryptimi – Černechovskio stotis turi tinkamą infastruktūrą kontreilerių pakrovimui/iškrovimui.

     Važiavimo trukmė iš Minsko iki Vilniaus - 10 valandų, iki Klaipėdos – 18 valandų (įskaitant sustojimus pasienio postuose) – ženkliai greičiau nei važiuojant visą maršrutą automobilių keliais. Tai tampa ypač aktualu, kai pasienio punktuose susidaro eilės, kuriose vilkikų vairuotojai praleidžia net po kelias paras ar ilgiau. 

     Traukinys „Nemunas" yra itin naudingas projektas ne tik vežėjams automobiliais, tačiau ir kitoms krovinio gabenimo procese dalyvaujančioms šalims (siuntėjai, gavėjai, ekspeditoriai), taip pat tausoja aplinką.

Kontreilerinio traukinio "Nemunas" operatorius

 

AB „LIETUVOS GELEŽINKELIAI" 

Krovinių vežimo direkcija
Tel.: +370 5 202 1515
El. paštas: sales@litrail.lt
Mindaugo g. 12, Vilnius LT-03603

 

 

 

Atnaujinta 2018-03-19

 

 

 

Atnaujinta 2015-03-06